Антични мебели – декорация, дърворезба, позлатяване и още

Докато антични почитатели често се хвалят, че качеството на конкретни парчета мебели – позовавайки се на дърво, създава цялостен дизайн, то доста често стила на декорация, която ги отличава като произведения на изкуството. Дърворезба, позлата, инкрустация, фурнир – това са само част от методи за декорация, които създават антични фигури. Вижте и кой се занимава с изхвърляне на мебели.

Резбата на някои мебели, особено на сложни дърворезби от средата до края на Викторианската епоха, извежда ненадминато майсторството на мебели и дърворезби. Дори един старинен дървен стол може да се изгравира върху гърба, както и богато да се украсят резбовани краката на маса. Във всеки случай, най-добрият начин за постигане на това е с длета.

В миналото често за украса в обзавеждането чрез дърворезба са се ползвали и малките вдлъбнатини в дървото. Те служели за монтиране на благородни метали, камъни и минерали. Слонова кост, охлюви и перли били популярен избор за използване за инкрустации. Колкото по-скъпа била една инкрустация, толкова по-ценно парчето мебели било. Много инкрустация разполагат с реални сцени или предмети. Фурнирът е често използван стил декорация за мебели.

С не по-малко ценна роля се показва и дървесината на бюро или голям шкаф. Запазени са само за фурнир, защото това е доста рядко. Фурнирът по никакъв начин не би направил едно парче по-малко достойно за състоянието на първокласен материал. Въпреки това, по-твърдите парчета мебели от махагон са непременно по-ценни от един отличаващ се фурнир на махагон. Научете и за почистване на апартаменти.

Мозайките в стил фурнир, използва различни фасети дърво, за да създадат дизайн или модел. Мозайките могат да бъдат интензивно приятни, тъй като често се наблюдават в различни интериори. Контрастните цветове от дърво оформят приятни условия за превръщане на елегантна артистичност. Един древен занаят, също може да приличат на инкрустация, за разлика от благородни метали като сребро или злато. Докато популярна днес, боядисани антики на осемнадесети век, например, може да се боядисва с граници или интересни фокусни точки и след това се покрива с лак.

По-късните мебели са боядисвани, за да приличат на ценно дърво или мрамор. Позлатяването се отнася до покривната част от благородни метали като златни листа.

Бронз и мед също са често позлатени метали, използвани за покриване на повърхностите на мебели. Лакиране също не е чуждо за онова време. Наричано „japanning“, то действително пресъздава ориенталски завършек. Това е стила, който има важна роля по време на Викторианската и дори по-ранни епохи. Не е просто въпрос на декупаж, автентичният ориенталски начин на създаване на лакирани антики. Това може да е усърден процес, който да донесе повече блясък. Намирането антики украсени с някой от тези стилове могат да бъдат приятно изживяване. Някои парчета могат да съдържат различни видове украса.

Артистичността е първият курс, през който преминава инспекцията на всяка една мебел. Така, че ако сте решили да се отървете от всички старинни мебели, потърсете специалисти за тяхното изнасяне и извозване. Такива ще съдействат и когато е нужен демонтаж на мебели и почистване на тавани и мазета.

Scroll to Top